+48 501 112155 KapitanPyton@gmail.com

Gdzie można spotkać dzikie delfiny?

21/10/2021 | Podróże | 0 komentarzy

Wesołe towarzystwo

Delfiny są nie tylko najbardziej inteligentnymi i towarzyskimi ssakami morskimi na Morzu Śródziemnym – są również najczęstszymi dzikimi towarzyszami wielu żeglarskich podróży.

Opisaliśmy dla Was najlepsze miejsca na Morzu Śródziemnym, w których można latem spotkać stada delfinów. Dzikie delfiny poruszają się po akwenie swobodnie, raczej omijając mocno oblegane, turystyczne szlaki. Poniższe informacje mogą pomogą wam w zaobserwowaniu tych niezwykłych ssaków.

delfiny thumb

Mapa: miejsca spotkań z delfinami (Morze Śródziemne)

mapa delfiny na morzu srodziemnym aprilia rejsy

Delfiny we Włoszech

Włochy są wspaniałym kierunkiem dla każdego, kto chce spotkać dzikie delfiny. Największe ich skupiska występują na Morzu Liguryjskim, wschodnim wybrzeżu Sycylii i w Zatoce Taranto na Morzu Jońskim. To ostatnie miejsce jest jednym z najlepszych „żerowisk” delfinów dna świecie. Dziekie delfiny można również dostrzec na Sardynii przy Golfo Aranci (Zatoce Aranci), w pobliżu Costa Smeralda.

Delfiny w Egipcie

Stada dzikich delfinów można spotkać na wielu rafach u wybrzeży Egiptu. W niektórych z tych miejsc można pływać, a nawet nurkować wśród stad tych pięknych stworzeń.

Delfiny w Hiszpanii

Hiszpania to kolejne wspaniałe miejsce do obserwowania dzikich delfinów. Można je spotkać szczególnie często na Balearach, przy Majorce, gdzie pływają wzdłuż łodzi i w nadbrzeżnych zatokach. Występują też w okolicach przepięknych klifów Los Gigantes na Teneryfie.

Delfiny w Portugalii

Stada dzikich telfinów możemy spotkać również podczas rejsów wokół brzegów Madery w Portugalii. Czasem zobaczyć można tam nawet wieloryby – zależy to od pory roku i, oczywiście, naszego szczęścia. Dzikie delfiny można obserwować również w wielu innych lokalizacjach – jeżeli masz ochotę, możesz wypłynąć z nami na jedno z takich spotkań.

Filmiki z odwiedzin delfinów

Delfiny można spotkać w ciągu lata na całym obszarze Morza Śródziemnego od Riwiery Francuskiej po Turcję. Należy jednak pamiętać, że czasem trzeba trochę poczekać na ich przybycie. Podczas spotkania silnik łodzi powinien być wyłączony lub utrzymywany w pozycji neutralnej. Ważne jest również, aby nie karmić delfinów i nie próbować ich dotykać.

Popularne gatunki dzikich delfinów

dolphin thumb 2

Delfin butlonosy

Delfin butlonosy jest jednym z najbardziej popularnych gatunków i stanowi powszechny widok na Morzu Egejskim. Jest świetnym akrobatą i jednym z najbardziej towarzyskich delfinów w Europie. Te duże(4 m), morskie ssaki z radością igrają z falą dziobową łodzi, nurkują wokół jachtu i wesoło skaczą przy jego burtach.

delfin pregoboki

Delfin pręgoboki

Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem delfina na Morzu Śródziemnym jest delfin pręgoboki. Spotkać go można szczególnie na głębokiej wodzie, gdzie spędza znaczną większość życia. Jego nazwa pochodzi od czarnego paska, który ciągnie się wzdłuż boków na jego ciele. Delfiny pręgobokie są towarzyskie i pływają w dużych grupach.